Kartki okolicznosciowe

Kartki okolicznosciowe

Historia kartek okolicznościowych

Kartki internetowe to bardzo miły i łatwy sposób na sprawienie bliskiej osobie przyjemności. Chęć pokazania komuś, że się o nim pamięta bez wychodzenia z domu i naklejania znaczków pocztowych. Dobra okazja na złożenie życzeń w Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, w czasie urodzin czy imienin.sprawdź ofertę na stronie internetowej

Szybki rozwój Internetu, a także i wyższe tempo życia sprawiły, że kartki elektroniczne stają się na naszych oczach naturalnym zamiennikiem tradycyjnych pocztówek.

Historycy nie podają autora pierwszej kartki pocztowej, ale wszystkie sugerowane daty tego wydarzenia oscylują wokół roku 1870, kiedy to w lipcu niemiecki księgarz August Schwartz, wydrukował w narożu korespondencji ilustrację przedstawiającą żołnierza. Tego samego roku, w listopadzie, francuski bibliotekarz Leon Besnardeau wydrukował na swojej karcie pocztowej ilustrację zajmującą całą stronę. W maju 1871 roku Serb Petar Manojlovic w Wiedniu nadrukował pocztówkę z podobizną smoka. Pomysł rozpowszechnienia e-kartki w sieci pojawił się pod koniec lat 90-tych XX wieku w Europie Zachodniej .

Artykuł dzięki: